Сучасне паперове мистецтво: що таке квілінг та як ним займатись

Статті
24 Травень 2024
142
 1. Історія виникнення мистецтва з квілінгу
 2. Що потрібно для квілінгу?
 3. Що можна виготовити, використовуючи техніку квілінгу?
 4. Техніка квілінгу для створення креативних подарунків, листівок та інших виробів
 5. Як квілінг впливає на розвиток дитини?

Класно, що ти цікавишся квілінгом. Це витончене мистецтво, де папір розрізають, скручують та згинають відповідно до задуманого малюнку або візерунку. Так створюються зворушливі картини, вироби та прикраси з простого матеріалу.

Спробуй і ти, можливо, відкриєш для себе нове хобі. Квілінг — це дивовижна техніка, де звичайний папір перетворюється на шедевр. За допомогою такого мистецтва ти можеш створити неповторні подарунки, вітальні листівки, декор для дому та багато іншого. Це не лише веселе заняття, але й спосіб виразити свою фантазію та креативність. Збери інструменти, приготуй папір та поринь у світ творчості — і побачиш, як це може захопити.

Історія виникнення мистецтва з квілінгу

Слово «квілінг» походить з англійської мови та означає «скручування». У цьому мистецтві використовуються тонкі кольорові смужки паперу, які завивають у різноманітні форми для створення декоративних зображень та виробів.

Квілінг, або паперова філігрань, бере своє коріння зі стародавньої Європи та Сходу. Спочатку використовувався як спосіб оздоблення релігійних об'єктів та рукописів за допомогою дротиків зі срібла та золота. Популярність цього мистецтва серед аристократії зросла у XVIII столітті, особливо у Франції та Італії.

Проте з часом ця техніка втратила свою популярність. Але у XX столітті відродилася в різних куточках світу. Сьогодні квілінг — це традиційне мистецтво та креативне вираження індивідуальності.

Що потрібно для квілінгу?

Для того щоб розпочати свою творчість із квілінгу, знадобляться декілька простих речей із канцелярського приладдя, які перетворять папір на справжні шедеври. Знадобляться:

 • тонкі смужки різноколірного паперу;
 • ПВА або клей-олівець;
 • пінцет;
 • шаблони чи інструменти для формування візерунків;
 • ножиці;
 • додаткові матеріали.

Також стануть у пригоді допоміжні товари для творчості, такі як дріт для рукоділля, декоративні прищіпки, цифри та інші. А щоб всі ці дрібнички не розгубити, придбай органайзер для рукоділля. Це дасть змогу швидко почати роботу без зайвої метушні з пошуку потрібних речей.

Що можна виготовити, використовуючи техніку квілінгу?

Мистецтво квілінгу відкриває безмежні можливості для творчості. З його допомогою можна створити:

 1. Неповторні картини та мініатюрні шедеври мистецтва.
 2. Вітальні листівки для будь-яких свят та урочистих подій.
 3. Прикраси для дому: від оригінальних рамок для фотографій до вишуканих панно.
 4. Красиві брошки та прикраси для одягу.
 5. Яскраві магніти для холодильника та інші декоративні вироби.
 6. Невеликі скульптури та фігурки, що прикрасять будь-який простір.

Почни з найпростіших проєктів та поступово розвивай свою майстерність. Всі необхідні матеріали та інші дрібнички для декору можна придбати в нашому інтернет-магазині Аврора.

Техніка квілінгу для створення креативних подарунків, листівок та інших виробів

Зазвичай завитки скручують за допомогою спеціального інструменту, який називається квілінговим пензликом. Це тонке пристосування з металевим наконечником, який дозволяє легко скручувати папір у різноманітні форми. Дехто використовує пінцет, товсту голку чи ножиці з гострими кінцями.

Для створення завитків можна застосовувати відповідний інструмент. Вставляєш кінчик смужки в проріз та починаєш накручувати. Потім знімаєш її з інструменту. Якщо на цьому етапі приклеїти сторони, то вийде одна з видів фігур у квілінгу — туга спіраль або рол.

З цієї простої фігури вдається отримати багато інших форм, таких як крапля, трикутник, стріла, листок, прямокутник, півколо та інші. Далі їх необхідно зафіксувати в потрібну форму та отримати виріб. Можна зробити надрізи чи поділити навпіл для додаткового об’єму.

Як квілінг впливає на розвиток дитини?

Будь-яка арттерапія позитивно та ефективно впливає на дитячу психіку!

Вона не лише допомагає знімати тривогу та страхи, але й сприяє творчому розвитку дитини будь-якого віку. Одним із таких методів є квілінг — цікава творчість, яка перетворює папір на інструмент для саморегуляції та допомагає:

 • розвивати моторику дрібної мускулатури рук;
 • зосереджувати увагу;
 • розвивати уяву та креативність,
 • виховувати естетичний смак,
 • підвищувати самооцінку,
 • сприяти соціальному розвитку.

Для дітей квілінг — це спосіб вираження своїх почуттів та емоцій. Завжди варто сприяти дитячій творчості та саморозвитку. Інтернет-магазин Аврора допоможе придбати все необхідне приладдя для такого витонченого мистецтва, як квілінг.

Коментарі

Коментарів не знайдено

Додати коментар