День банківського працівника в Україні: кого та як варто привітати з професійним святом

Статті
30 Травень 2024
118
 1. Чому та як з'явився День банківського працівника в Україні
 2. Як святкують День банкіра в Україні
 3. Як можна привітати з Днем банківського працівника у 2024 році
 4. Корисні подарунки до Дня банківського працівника
 5. Подарунки для відпочинку до Дня банкіру
 6. Як вибрати подарунок правильно

Різноманітні фінансові операції давно стали звичною частиною нашого життя. Ми регулярно звертаємося до банківських установ, аби оформити картку, відкрити рахунок, покласти гроші на депозит, отримати кредит, сплатити комунальні платежі. Привітні та усміхнені спеціалісти завжди готові прийти на допомогу — роз’яснити умови, надати консультацію, підказати, яку послугу варто вибрати тощо. Проте небагато хто знає про їхнє професійне свято, яке відзначається 20 травня, — День банківського працівника.

Простому спостерігачу здається, що це нескладна робота, адже спеціаліст так вправно і швидко все робить. Насправді за ввічливими посмішками ховаються важка розумова праця, концентрація та уважність. Оперуючи клієнтською інформацією, рахунками та великими, проте чужими, коштами, співробітники банків мають бути дуже обережні. Адже один невірний рух може вартувати великих проблем.

Чому та як з’явився День банківського працівника в Україні

Згідно з різноманітними дослідженнями, праця у фінансовій галузі вважається однією з найстресовіших професій у всьому світі, а також є дуже важливою для економічного розвитку та забезпечення стабільності країни. Аби стати співробітником банку, потрібні знання, досвід, а також такі навички, як комунікативність, стресостійкість, вміння працювати в режимі багатозадачності тощо. Для виконання повсякденних завдань працівники мають не тільки здобути освіту у сфері економіки або фінансів, але й вивчити безліч різноманітної інформації про продукти конкретної установи, умови та комісії, вміти відрізняти рахунки за валютою та призначеннями, розуміти принципи операційної роботи, внутрішнього та зовнішнього документообігу й багато іншого. Щоб керувати відділенням банку, потрібно добре знатися на задачах кожного члена команди, вміти ефективно координувати діяльність усіх відділів.

Це дійсно важка та важлива професія, і її варто відзначити. Саме тому 6 березня 2004 року президентом Леонідом Кучмою був виданий Указ «Про День банківських працівників». Згідно з цією постановою, було установлене професійне свято банкірів, яке святкується щорічно 20 травня. Привітати з особливим днем можна будь-кого дотичного до цієї галузі:

 • керівництво (від генерального директора до начальника відділення);
 • спеціалістів відділу кредитування;
 • менеджерів;
 • операціоністів;
 • касирів;
 • технічних працівників;
 • айтівців тощо.

Велика команда спеціалістів фінансової установи працює, щоб забезпечити клієнтів найкомфортнішим сервісом, який вартий довіри.

Як святкують День банкіра в Україні

Згідно зі статистикою Міністерства фінансів, на початок 2024 року в країні нараховувалося понад 60 банків, які мають десятки філіалів у різних регіонах. У фронт-відділеннях та бек-офісах працює близько 100 тисяч співробітників. У 2024 році День банкіра припадає на понеділок. Оскільки це робочий день, працівники фінансових установ проводитимуть це свято, виконуючи професійні обов’язки. Щороку керівництво та корпоративні клієнти відзначають сумлінну працю, компетентний підхід до виконання щоденних задач, етику спеціалістів кожної ланки команди.

Святкування в кожному банку відбувається по-різному. Хтось влаштовує корпоративні вечірки, інші – розважальні поїздки. Також старанним працівникам виписують премії або дарують подарунки. Є багато способів привітати співробітника з професійним святом – від теплих слів вдячності до приємного презенту. Кожен, хто працює на благо країни та робить свій внесок у загальний добробут, заслуговує вдячності та уваги.

Як можна привітати з Днем банківського працівника у 2024 році

Насправді у фінансових установах, як і всюди, працюють різні люди. Тому єдиного варіанта привітань та подарунків не існує. Хтось оцінить теплі слова, комусь до душі прийдуть жартівливі віршики. Для когось найкращим подарунком буде щось корисне для роботи, інші віддадуть перевагу речам для відпочинку. Ми пропонуємо кілька варіантів для презенту на День банкіра на різні смаки. Оскільки це професійне свято, краще вибрати нейтральні речі для привітання.

Корисні подарунки до Дня банківського працівника

Співробітники фінансових установ часто проводять на роботі більше часу, ніж 8 годин. Речі, що зроблять виконання задач легшим та приємнішим, є завжди бажаним презентом. У пригоді стануть такі подарунки:

 • офісне приладдя. Робочий стіл спеціаліста зазвичай має все необхідне для роботи. Проте естетичний набір настільних аксесуарів, милі офісні дрібниці, підставки для нотаток із цікавим дизайном підійматимуть настрій, знижуватимуть стрес упродовж напружених буднів;
 • блокноти. Хороший нотатник, планер, діловий щоденник завжди стануть в пригоді банківському працівнику, щоб записувати корисну інформацію, час та дату зустрічі з клієнтом, робочі деталі тощо. Це може бути строгий монохромний виріб або обкладинка із цікавим дизайном, яка завжди підніме настрій;
 • візитниця. Для менеджерів, керівників, спеціалістів, що працюють із корпоративними клієнтами, чудовим презентом стане естетична книжечка для зберігання карток із даними. Приємний дизайн прикрасить робочий стіл, а всі візитівки в одному місці полегшать роботу.

Корисні речі допоможуть у виконанні повсякденних задач та будуть приємно нагадувати про дарувальника.

Подарунки для відпочинку до Дня банкіру

Усім приємно відволіктися від офісних буднів і трохи розслабитися. Для цього актуальними презентами стануть такі речі:

Приємні презенти допоможуть почуватися краще в стресові моменти.

Як вибрати подарунок правильно

Аби зробити презент, який відповідатиме очікуванням, варто звертати увагу на посаду отримувача. Якщо молодші колеги оцінять жартівливий подарунок, то для керівників краще вибрати щось серйозне та статусне. Неважливо, чи це річ для роботи або відпочинку, головне, щоб презент був продуманий та зроблений зі щирими почуттями.

Коментарі

Коментарів не знайдено

Додати коментар

Схожі статті