Бенто-торт — трендовий десерт родом із Кореї: перевірені рецепти
- У чому секрет популярності бенто-тортів?
- Два перевірених рецепти бенто-тортів: готуємо в домашніх умовах
Декілька років тому мережу сколихнув тренд — маленькі тортики з прикольними написами. Зацікавились навіть ті, хто не надто любить солодке, — це ж усього одна порція! Їх стали дарувати на дні народження, річниці, щоб освідчитись у коханні або повідомити стать майбутньої дитини, а також брати на фотосесії. Не здивуємось, якщо й тобі доводилось дарувати чи куштувати цей витвір кондитерського мистецтва. Чи складно його готувати? Аж ніяк! Трохи практики, і ти — домашній кондитер.
У цій статті розповідаємо, що таке бенто-торт, як його приготувати та оформити, як вибрати кондитерський інвентар та інші цікавинки.
У чому секрет популярності бенто-тортів?
Ідея бенто-тортів прийшла з Південної Кореї, хоча саме слово «бенто» японське. У Країні вранішнього сонця так називають ланч-бокс із кришкою для однієї порції їжі. Що таке бенто-торт? Це мініатюрний десерт, розрахований на одну-дві людини. Тренд декілька років тому завірусився в TikTok, а зараз складно уявити, як ми обходилися без нього.
Класичний бенто-торт важить вдвічі менше, ніж звичайний (близько 400–500 грамів), а в діаметрі становить до 10 сантиметрів. Його прикрашають смішними або мотиваційними написами, тематичними картинками. У Кореї заведено пакувати десерт у коробочку, зроблену з цукрової тростини. Ти можеш використати харчові контейнери й ланч-бокси, таке пакування завжди вдасться оригінально обіграти. За традицією додають одноразову ложку чи виделку, а також святкові свічки.
Мініатюрний торт буде доречним, якщо не збирається велика компанія. Ось найчастіші приводи:
- романтична зустріч — пропозиція руки та серця, День закоханих, річниця знайомства чи весілля, повідомлення про вагітність тощо;
- день народження, ювілей — на торті можна написати ім'я, цифру, смішне побажання або нанести зображення улюбленого персонажа;
- досягнення — перша тисяча підписників у соцмережах, річниця ведення власної справи тощо.
Буває, що бенто-торти дарують просто так. Хіба треба привід, щоб потішити себе або близьку людину? Це унікальний десерт, смак і дизайн якого підбирають, враховуючи уподобання того, для кого він готується.
У соцмережах тобі точно траплялися фото маленьких тортів із написами типу: «Не хвилюйся, ти ще не старенький», «Буду бісити й любити тебе завжди», «Скоро пенсія», «Ти як вино, з роками тільки краща», «Той самий день». Тут не завадить і пожартувати, і привітати, і підтримати — послання може бути яким завгодно.
Написи та картинки часто роблять трохи недбалими. Іноді десерт прикрашають ягодами, замовляють фотодрук на рисовому папері. Результати — легка й ненав'язлива солодка листівка. Хочеш навчитися їх робити? Читай далі, як спекти бенто-торт.
Два перевірених рецепти бенто-тортів: готуємо в домашніх умовах
Мережа рясніє пропозиціями не тільки приготувати бенто-торт для на замовлення, а й навчити тебе це робити. Одні курси недорогі, інші коштують шалених грошей — обіцяють, що потім зможеш відкрити власний бізнес. Говорити про їхню якість складно, але очевидно одне: якщо тебе цікавить, як приготувати бенто-торт, почни з перевірених рецептів. Виявиться, що це — твоє? Тоді подумаєш про вдосконалення майстерності.
Почнемо з того, що словом «бенто» можна назвати будь-який торт. Просто бери улюблений рецепт і зменшуй порцію! Тільки замов форми для випікання потрібного розміру. Якщо не знайдеш маленьких кілець, далі поділимося лайфхаком.
Класичний бенто-торт (для новачків)
Навіть якщо ти готуєш рідко, впораєшся.
Для тіста знадобляться:
- борошно, 120 г;
- яйця курячі, 2 шт.;
- згущене молоко, 300 г;
- розпушувач тіста, 5 г.
Вийде чудовий бісквіт.
Для крему:
- вершковий сир, 300 г;
- вершки (33%), 150 мл;
- цукрова пудра, 50 г;
- харчовий барвник;
- фрукти.
Що робити? Виливаємо в миску згущене молоко та яйця, всипаємо просіяне борошно й розпушувач, збиваємо міксером до однорідності — має вийти тісто, наче густа сметана.
Застеляємо деко пергаментом, виливаємо тісто й випікаємо в розігрітій до 180 градусів духовці протягом 10–15 хвилин. Поки бісквіт не охолов повністю, вирізаємо з нього за допомогою форми, тарілки або круглого картону (лайфхак!) маленькі коржі. Має вийти 4-5 штук.
Готуємо начинку: збиваємо міксером вершковий сир, вершки й цукрову пудру до пишності. Можеш відкласти трохи й додати харчовий барвник — знадобиться для декору. Якщо це бенто-торт для дівчинки, вибирай рожевий, бузковий, червоний або інший, який їй подобається.
Збираємо тортик: на тарілку або спеціальну підставку кладемо корж, мастимо кремом, повторюємо. Якщо хочеш, додай всередину конфітюр, фрукти чи іншу начинку. Декоруємо за бажанням!
Бенто-торт «Снікерс» (трошки складніше)
Ні-ні, це не тістечко! Справжній торт, тільки маленький. Інгредієнти для бісквіта:
- борошно, 100 г;
- цукор, 120 г;
- какао, 25 г;
- розпушувач тіста, 7 г;
- сіль, 4 г;
- яйце куряче, 1 штука;
- молоко, 120 мл;
- вершкове масло, 25 г;
- рослинна олія, 25 г.
Коржі вийдуть фантастичні!
Для карамелі:
- цукор, 120 г;
- сіль, 2 щіпки;
- вершки 33%, 80 мл;
- вершкове масло, 50 г.
Для крему:
- вершковий сир, 240 г;
- цукрова пудра, 50 г;
- вершкове масло, 80 г;
- ванільний екстракт, 0.5 ч. л. (можеш замінити ванільним цукром);
- арахіс, 20 г.
На смак не відрізниш від батончика «Снікерс».
Для шоколадної глазурі:
- шоколад, 150 г;
- рослинна олія без запаху — 1 ст. л.
Словом, готуй зразу дві порції!
Що ми робимо? Просіюємо та змішуємо сухі інгредієнти для тіста. Додаємо молоко, яйце та обидва види олії, перемішуємо до однорідності. Перекладаємо тісто в невелику роз'ємну форму й випікаємо 40–50 хвилин у духовці, розігрітій до 170 градусів. Після того як бісквіт охолоне, розрізаємо його на 3 коржі діаметром 10–12 см.
Готуємо карамель: розтоплюємо цукор у сотейнику, поки не потемніє, та поступово вливаємо холодну олію. Додаємо теплі вершки, сіль і відразу знімаємо карамель із вогню, даємо їй охолонути.
Для крему збиваємо м'яке масло з цукровою пудрою, додаємо сир і ваніль, знову збиваємо. Перекладаємо в кондитерський мішок.
Збираємо бенто-торт для хлопчика (чи дівчинки — без різниці)! Змащуємо перший корж кремом, відсаджуємо трохи по периметру, формуємо бортик. Всередину кладемо карамель, а зверху — смажений арахіс. Повторюємо з рештою коржів, вирівнюємо десерт кремом, що залишився, і ставимо в холодильник.
Виходимо на фініш, готуємо глазур. Топимо шоколад у мікрохвильовій печі (короткими ривками, бо какао-олія може підгоріти) або на водяній бані (тут точно нічого не зіпсуєш), додаємо рослинну олію, перемішуємо до однорідності. Готовий торт поливаємо глазур'ю та прикрашаємо арахісом.
От і все, впоралися!
Приділи особливу увагу коробці. Навіть одноразовий посуд можна стилізувати. Якщо вирішиш запакувати десерт в одноразову коробку, зроби загадковий підпис, натякни на зміст. Якщо хочеш поставити його в багаторазовий харчовий контейнер (так би мовити, подарунок 2 в 1), прикрась тару бантом або запакуй у ще декілька коробок, щоб перетворити розпаковування на цікавий квест. Не обмежуй фантазію, все вийде якнайкраще!
Коментарі
Коментарів не знайдено