Як вибрати блешню чи воблер на щуку

Статті
27 Травень 2024
106
 1. Блешні та воблери — у чому різниця
 2. Що обрати саме тобі?
 3. Як ловити щуку: поради від досвідчених рибалок
 4. Чи завжди варто вибирати дорогі фірмові блешні?

Щука — хижа прісноводна риба, яка водиться в річках, озерах та ставках. Кожен досвідчений рибалка підтвердить, що впіймати її, навіть маючи чудове оснащення та якісні блешні на щуку, може бути доволі складно. Це дуже обережна риба, і без відповідного досвіду процес не принесе результату.

Один із головних секретів успішної риболовлі — це використання спеціальної блешні саме для хижої риби. Такі вироби зазвичай розподіляють на два види:

 • Коливальні блешні (так звана «колебалка») — ті, які під час проводки починають переливатися й рухатися з боку в бік, імітуючи в такий спосіб рухи дрібної риби.
 • Обертові блешні — це вертушки на щуку, які під час проводки обертаються навколо стрижня та потрійного гачка.

Існують і так звані незачіпляйки. Це блешні та воблери, у яких при проводці гачки сховані, а «виринають» вони тільки під час клювання. Це зручний варіант для риболовлі у важкодоступних місцях (серед густих заростей чи на мілководді), але вони дають багато пустих підсічок, тому не мають особливої популярності.

Але які конкретно блешні та воблери варто розглянути? Адже вибір просто величезний. Саме на це питання ми сьогодні й дамо відповідь.

Блешні та воблери — у чому різниця

Попри певну візуальну схожість, блешні та воблери — це різні типи приманок. Обидва види можна використовувати для риболовлі, щоб ловити хижаків. Однак варто розуміти різницю між ними:

 • Блешні — це приманки, виготовлені переважно з металу або пластику. Вони не мають внутрішньої порожнини і не плавають самостійно. Їх рух у воді забезпечується виключно під час проводки рибалкою. Вони імітують дрібну рибу або комаху, привертаючи увагу хижих риб своїм блиском та рухом. Форма та кольори блешень можуть бути різними.
 • Воблери — це приманки, які повторюють форму невеликої риби. Всередині воблера є порожнина, що полегшує конструкцію й допомагає їй утримуватися на плаву. Воблери мають гачки і можуть плавати самостійно, імітуючи рухи живої риби. Деякі моделі мають захист гачків від чіпляння за предмети у воді, що корисно при ловлі на мілководді та в заростях.

Для ловлі щуки підходять як блешні, так і воблери. Проте через відмінності конструкції є певні особливості, які варто враховувати. У тому числі ціна. Вартість блешень у більшості випадків нижча, ніж воблерів, проте воблери вважаються більш універсальними. Втім, це не головний параметр, на який варто звертати увагу.

Що обрати саме тобі?

Однозначної відповіді на це питання немає. І жодна модель воблера чи блешні не гарантує стовідсоткового успіху. Проте можемо дати кілька важливих порад, які допоможуть тобі зробити правильний вибір:

 1. Воблер буде кращим варіантом, якщо ти рибалиш у відкритій воді та на великих глибинах, на водоймах з рівномірною течією. Також це вдалий вибір, коли щука активно полює і агресивно атакує здобич.
 2. Блешні добре підходять для риболовлі в заростях очерету, на мілководді, в затоках та прибережних зонах. Також їх можна використовувати у каламутній воді — риба краще бачитиме блиск блешні. Плюс це оптимальний вибір, коли щука не активна і потрібно привернути її увагу, імітуючи дрібну здобич — малу рибу чи комаху.

Якщо ти просто зараз обираєш товари для рибалки, найкраща порада — купити і блешню, і воблер. Ефективність цих приманок може варіюватися залежно від водойми, погоди, часу доби та пори року. Цілком нормальна практика — міняти приманку та проводку, експериментувати, змінювати техніку. Важливий в першу чергу твій досвід та вміння. Без них навіть самі уловисті приманки на щуку не спрацюють на 100%. Ключем до успішної риболовлі є не лише вибір правильної приманки, але й твої вміння її використовувати.

Як ловити щуку: поради від досвідчених рибалок

Перше, що варто памʼятати: щука — розумна хижачка. І вловити її складніше, ніж звичайну рибу. Тому окрім твоєї майстерності знадобляться ще й якісні снасті:

 • Котушки: безінераційні чи універсальні.
 • Підкормки для хижої риби: рибʼячий фарш, дрібна риба, яєчний жовток, екструдовані гранули тощо.
 • Інше оснащення для риболовлі: підсаки, органайзери, рукавички, рибальські сумки та інше.

Але навіть з найкращим оснащенням можна зазнати невдачі, якщо не користуватися базовими порадами для ловлі щуки:

 1. Щука часто ховається в неглибоких затоках, на мілинах, в заростях очерету. Тут краще використовувати воблери та блешні з захистом гачка. Інакше є ризик, що гачок зачепиться за зарості, коріння тощо.
 2. На річках перспективними для ловлі щуки є повороти русла, межі різних потоків і заглиблення. Саме в таких місцях є більший шанс вловити щуку.
 3. Щука найбільш активна на світанку, а також ввечері. Вдень вона не проявляє особливої активності, та все ж і в цей час її можна спіймати. В такому випадку краще використовувати яскраву блешню з вираженим блиском пелюстка, щоб риба точно його помітила й звернула увагу.
 4. Якщо ти ловиш щуку на течії, достатньо потроху підтягувати приманку, роблячи короткі паузи. А от у стоячій воді потрібно робити більш різкі підсічки, щоб привернути увагу хижої риби.
 5. Не забувай, що щука — доволі сильна риба. Тому використовуй міцні вудилища, плетені лески/шнури. Свинцеві грузила допоможуть доставити приманку до дна. Якщо ловиш щуку в заростях, спробуй використовувати сталевий лідкор або товсте опорядження.

Головне — не боятися експериментувати з місцями, приманками та техніками, слідкувати за сигналами кльову та бути терплячим. Досвід допоможе зрозуміти звички щуки на конкретній водоймі.

Важлива порада! У березні (зазвичай на початку місяця) у щуки відбувається нерест. В цей час риба не реагує навіть на найпривабливіші приманки й просто ігнорує їх. Тому більшість досвідчених рибалок навіть не намагаються ловити її в цей час. В інший час саме навесні щука вкрай активна після зими. Тому більшість рибалок йдуть на неї саме в весняні місяці, за винятком березня.

Чи завжди варто вибирати дорогі фірмові блешні?

Насправді це зовсім не обовʼязково, особливо якщо ти лише відкриваєш для себе риболовлю. Для початку можна розглянути бюджетні воблери, блешні та колебалки на щуку, які цілком добре виконують свої функції, але при цьому коштують недорого, а отже, їх не шкода втратити. Такі приманки можуть бути міцнішими, мають більш природні рухи у воді, їхні гачки дещо гостріші. Але загалом механізм роботи у них той самий, в експлуатації вони теж майже аналогічні.

Набагато важливіше правильно вибрати водойму, пору року та активність риби. А найголовніше — покращувати власні вміння. Кожному рибалці, який прагне ловити саме хижаків, варто постійно вдосконалювати свої навички, вивчати поведінку риби, рибалити на різних ділянках та іноді експериментувати. І тоді великий улов точно не за горами!

Коментарі

Коментарів не знайдено

Додати коментар