Аромат для оселі: поради щодо вибору
Про що ти думаєш, коли чуєш фразу «затишний дім»? Про свіжі простирадла в спальні? Щойно спечені пироги? Каву, заварену до сніданку? Запах у будинку створює атмосферу справжнього затишку. Психологи впевнені: нам приносять задоволення аромати, пов'язані з сильними позитивними емоціями — з дитинства, юності чи зовсім недавніми, адже вони можуть повернути нас у стан, пережитий раніше.
У цій статті ми розглянемо прості й популярні види ароматів для оселі: парфуми для дому, аромалампи та ароматичні свічки, а також поговоримо про те, як вибирати аромати для дому. Хочеш запитати, хіба не можна поставити квіти у вазу та й по всьому? Можна, але вони швидко в’януть. Деякі, як-от бузок, настільки сильно пахнуть, що починає паморочитися голова. А от готова ароматична композиція — інша річ.
Топові способи ароматизації повітря в приміщенні
Будь-які аромати для дому роблять оселю особливою. Одні налаштовують на релакс, інші бадьорять, треті пробуджують приємні спогади — яким буде настрій приміщення, вибирати тобі.
Парфуми для дому
Згадай: у дорогих готелях, салонах краси та інших закладах стоять скляні пляшечки з прозорою рідиною й паличками. Це ароматичні дифузори — прості у використанні, недорогі та витончені пристосування, що наповнюють оселю приємним запахом. Як це працює? У пляшечку наливають парфуми, які дуже повільно підіймаються вгору очеретяними паличками, — запах поширюється в повітрі.
Переваги аромадифузорів беззаперечні:
- Вистачає надовго. Загалом 100 мл парфуму для дому — це 2,5–3 місяці приємного запаху в кімнаті, у ванній вологість підвищена, тому термін служби скорочується на 2 тижні.
- Охоплює велику площу. Запах поширюється всією кімнатою, але він не різкий, а ненав'язливий фоновий.
- Не вимагає жодного обслуговування.
До того ж насиченість запаху можна регулювати. Чим більше паличок, тим яскравіший аромат. Але й випаровування йде швидше, а отже, скоріше знадобиться змінний наповнювач. Якщо запах надто інтенсивний, просто прибери кілька паличок.
Якщо вирішила купити парфуми для дому вперше, почни з чотирьох паличок. Силу аромату оціни години через 3–4 після встановлення дифузора. Через півтора місяця, коли палички добре вимокнуть знизу, можеш їх перевернути — запах знов стане яскравішим.
Такий аромадифузор не потрібно «вимикати», йдучи з дому або на ніч, він працює цілодобово. Тільки в тому разі, якщо їдеш на декілька днів, є сенс вийняти палички й закрити пляшечку пробкою.
Аромалампи та дифузори для ефірних олій
Якщо твій фаворит — максимально натуральний аромат для оселі, скористайся класичною аромалампою чи аромадифузором для ефірних олій.
Класичні лампи влаштовані дуже просто. У чашу, що розміщена над джерелом тепла (здебільшого над свічкою), наливають воду й додають ароматичні олії. Кількість залежить від розміру резервуара та площі приміщення. Зазвичай вистачає 3–5 крапель на 15 м². Рекомендована тривалість сеансу — до 20 хвилин, цього часу достатньо для розкриття компонентів олій. Для дезінфекції й ароматизації приміщення можна залишати лампу запаленою довше. Стеж, щоб не виникало дискомфорту та головного болю.
Аромалампи можуть працювати й інакше: без води, з використанням восків, а не олій або без свічок. Принцип залежить від типу пристрою. Але, скажемо чесно, це не бюджетна розвага. Якщо шукаєш недорогий спосіб ароматизації, зверни увагу на дифузор із паличками або свічки. Останні не тільки приємно пахнуть, а й виглядають красиво.
Ароматичні свічки
Бувають на натуральній чи синтетичній основі. Перші коштують дорого, другі — помітно дешевше. Краще вибрати воскову або з очищеного чи харчового парафіну. Подивись, чи вказано в описі час горіння. Цей показник залежить не лише від розміру свічки, а й від якості сировини. На якісних ароматичних виробах завжди вказано, скільки годин вони можуть горіти.
У чому плюс таких ароматів? Вони миттєво створюють романтичну атмосферу, рівномірно ароматизують приміщення. Якщо гнотів декілька, запах розповсюджується інтенсивніше. Ароматичні свічки підходять для приміщень різної площі, у середньому від 6–7 м² до 25–30 м². Не забувай про свічники. Підставки практичні й виглядають наче витвори мистецтва.
При використанні варто зберігати пильність. Полум’я небезпечне для дітей та домашніх улюбленців.
І неочікувано: геть не всі свічки потрібно запалювати. Під час горіння аромат, який ти чуєш, коли тримаєш виріб у руках, може трохи спотворюватися. Але не сумуй: багато з них мають такий інтенсивний букет, що їх не треба запалювати. Просто постав на полицю та насолоджуйся.
Кращі запахи для різних кімнат
Як вибрати аромат для дому? Орієнтуйся на призначення приміщення та інтер'єр. Запах має з ними гармоніювати. Можеш сміливо ставити по ароматизатору в кожну кімнату.
Тримай ідеї з урахуванням особливостей приміщення:
- Для кухні добре підходять вишукані запахи з кулінарними нотами: праліне, чай, кориця, ваніль, пряні трави, ягоди та фрукти. Хай вони будуть спокійні, ледь-ледь вловимі.
- Для вітальні підійдуть квіткові ароматичні композиції зі свіжими нотами цитрусів, хвої чи зелені, а також морськими. Якщо любиш східні аромати, твій вибір — амбра, пачулі, сандал, мускус. У передпокої особливо гармонійно відчуваються легкі та свіжі (чайне дерево, перець, інжир).
- У ванній кімнаті ідеальні помірно інтенсивні запахи з морськими, хвойними, трав'яними, цитрусовими, легкими квітковими нотами. А от інтенсивні східні нотки в цій кімнаті можуть втомлювати.
- Аромат для спальні потрібен ніжний, ненав'язливий — інакше зранку болітиме голова. Що саме це буде: релаксова або заспокійлива лаванда, м'ята, ромашка чи чуттєва амбра, мускус, іланг-іланг — залежить від ситуації.
- Для дитячої кімнати — максимально делікатний парфум. У більшості випадків тут можна обійтися взагалі без ароматизатора. Якщо дуже хочеться, використай парфум, що пахне морем чи якимись ласощами. Але тільки тоді, коли дитині вже виповнилося три роки та в неї немає алергії. Підліток зробить вибір самостійно.
Також врахуй: парфум для дому має подобатися всім членам родини.
Як вибрати аромат для дому: поради парфумера
Найкращий аромат для дому — той, що тобі подобається. Як і при виборі парфумів для себе, варто переконатися: через годину або кілька днів він не набридне. Парфумери радять згадати, які запахи викликають приємні спогади, асоціюються з відчуттям щастя чи спокою й шукати подібні. Як саме? Роби так:
- довіряй першому відчуттю: приходиш у магазин, «слухаєш» аромат і розумієш, що хочеш його, а не інший, — ідеально;
- завчасно визначся з групою ароматів: квіткова, пряна чи морська, – і тільки потім рушай на шопінг, бо нетренований ніс після третього парфуму перестає сприймати нові запахи;
- не піддавайся спокусі придбати аромадифузор із ментолом — він бадьорить, тому більше підходить для спортзалу.
Не купуй великий об’єм ароматизатора, особливо якщо робиш це вперше. Кращий варіант для дифузорів, аромасвічок чи спреїв — компактні тревел-варіанти. Цього якраз достатньо, щоб оцінити відчуття. Виявилось, що аромат не подобається? Не біда, розстатися з ним буде не так прикро, як із великим об’ємом. Композиція в саме серденько? Тепер ти знаєш: можна сміливо замовити ще!
А як бути при онлайн-шопінгу? Уважно читай опис і відгуки або купуй те, що доводилось раніше нюхати в магазині. Якщо маєш найменший сумнів, шукай інший аромат для дому. Він оточуватиме постійно, тож не повинен викликати жодного дискомфорту.
Не обмежуйся одним парфумом для дому. Його потрібно міняти за настроєм, а також залежно від сезону або доби. Наприклад, солодкі запахи тішать узимку, але в спеку втомлюють. А кава, що бадьорить, ідеальна зранку, проте зовсім недоречна перед сном.
І насамкінець. Якщо тобі доводиться багато подорожувати, бери з собою трохи улюбленого парфуму для дому: маленький дифузор із паличками, свічу, пляшечку ефірної олії. Де б не доводилось бувати, важливо «обжити» простір. Тоді будеш почуватися спокійніше та згадувати про дім.
Коментарі
Коментарів не знайдено