Порошковий кисневий відбілювач: що це і як ним користуватися

Статті
20 Вересень 2023
61943
 1. Кисневий порошок: що це таке
 2. Як працює кисневий порошок
 3. Чим кисневий порошок для прання відрізняється від інших засобів
 4. Як користуватися кисневим порошком
 5. Для чого ще підходить перкарбонат натрію

Ти втомилась боротися з плямами на одязі, які не завжди вдається видаляти за допомогою домашніх засобів? Твоя улюблена кофтинка зіпсована через вино або шоколад, здається, що врятувати її вже неможливо? Тобі знадобиться кисневий порошок із відбілювальним ефектом – він має бути вдома у кожної господині.

Попередньо варто розібратися, як використовувати цей засіб, щоб досягти бажаного ефекту. Читай корисні практичні поради від Аврори та позбудься будь-яких плям без зайвого клопоту. Купуй кисневий відбілювач для машинного й ручного прання на сайті та заощаджуй, адже він коштує недорого.

Кисневий порошок: що це таке

Як свідчать відгуки користувачів, він не тільки якісно видаляє забруднення, а й надовго зберігає білизну тканини. Порошковий засіб проникає безпосередньо у волокна та усуває застарілі забруднення, яких неможливо позбутися іншими способами. Ця зручна речовина для прання являє собою перкарбонат натрію, який продається у вигляді невеликих округлих гранул білого кольору.

Кисневий відбілювач, на відміну від інших засобів для видалення плям, екологічний та повністю безпечний для людини, майже не має запаху. Легко й швидко розчиняється в гарячій воді, завдяки постійній ефективності посилює дію основного прального порошку. Під час його виготовлення до перкарбонату натрію додають перекис водню й натуральну соду. Речовину часто додають до мийних засобів на синтетичній основі як відбілювач.

Як працює кисневий порошок

Цей засіб варто використовувати для видалення будь-яких плям, у тому числі складних – від:

 • ягід;
 • жиру;
 • соку;
 • кави;
 • вина.

Кисневий порошок для прання розчиняє й видаляє бруд, завдяки чому тканина стає білою, без жовтизни й сірого нальоту. Після використання кольоровий одяг виглядає яскравішим і насиченішим. Якщо виникає питання, як правильно й де використовувати кисневий порошок, інструкція допоможе тобі розібратися. На відміну від інших засобів для видалення плям він також підходить для дезінфекції.

У воді відбілювач працює як кальцинована сода, під час контакту виділяє кисень. Останній вступає у взаємодію з молекулами органічних сполук, внаслідок чого вони руйнуються та окислюються, утворюючи речовини, які легко видаляються під час ручного прання або в машинці. Порошок (кисневий відбілювач) використовують не тільки з пральними засобами, адже він дає значно більший ефект:

 • видаляє неприємний запах без застосування ароматизаторів;
 • посилює ефект кухонних розчинів для миття поверхонь або посуду;
 • вбиває мікроби та бактерії.

Кисень під час дії порошку буває не тільки вільним, а й зв’язаним, що призводить до утворення бульбашок. Останні добре видаляють бруд, переміщаючись між найтоншими волокнами тканини. Відбілювач кисневий під час реакції утворює кальциновану соду для пом’якшення води й додаткового очищувального ефекту. Завдяки комплексному впливу на забруднення він незамінний для застосування в кухні або у ванній.

Чим кисневий порошок для прання відрізняється від інших засобів

Цей універсальний склад не варто плутати з хлорним, адже вони багато в чому відрізняються. Останній являє собою рідину на основі гіпохлориту натрію та використовується для дезінфекції. Відбілювач із хлором, подібно кисневому, видаляє:

 • стійкі, застарілі плями;
 • залишки від жиру;
 • інші забруднення з поверхонь.

Проте він достатньо їдкий, тому потребує акуратного застосування.

Вивчаючи інструкцію, як користуватися кисневим порошком, ти відмітиш його безпечність та екологічність. Засіб підходить для:

 • кольорового одягу;
 • використання для миття;
 • застосування в громадських їдальнях.

На відміну від хлорної цю речовину можна додавати до складу інших засобів, використовувати для ручного прання чи в машинці. Вона підходить для кольорового одягу, застосування в громадських їдальнях, як домашній розчин для миття.

Як користуватися кисневим порошком

Пам’ятай, що цей засіб найефективніший під час використання в гарячій воді, адже його з’єднання активізуються при температурі від 40 градусів. Якщо порошок застосовується для очищення дуже сильних забруднень із білизни чи інших речей, потрібно 60°C або навіть 90 °C. Не знаєш, як користуватися кисневим порошком? Все дуже просто:

 1. Для видалення сильних забруднень у машинці додай 3–4 ложки кисневого складу у відсік, до якого засипають порошок.
 2. Для прання вручну процедура трохи інша. Візьми 1–2 столові ложки засобу на 5 літрів води, змішай із порошком.
 3. Для попереднього прання, коли потрібно видалити дуже сильні плями, після додавання засобу у воду залиш одяг приблизно на годину відмокати, а потім пери, як зазвичай.
 4. Якщо плями дуже застарілі, замочи речі на ніч або додай до розчину ще дві додаткові столові ложки кисневого порошку.

Порошковий відбілювач найефективніший проти плям органічного походження, зокрема від напоїв або їжі, трави, крові чи інших тілесних виділень. Його також можна постійно використовувати для освітлення білизни в домашніх умовах, для цього столову ложку засобу просто додають до розчину для прання. Пам’ятай: цей варіант не застосовується для делікатної тканини (наприклад, шерсті або шовку).

Для чого ще підходить перкарбонат натрію

Крім того, господині активно використовують кисневий відбілювач для посуду та інших задач:

 • додають у розчини для чищення мийки, холодильника, мікрохвильової печі;
 • користуються для дезінфекції унітазів, ван, раковин;
 • застосовують як кухонний засіб для чищення окремих ділянок від жиру, накипу тощо

Розібравшись, що таке кисневий порошок і як ним користуватися, ти зможеш ефективно чистити посуд, килими, підлогу, інші поверхні від забруднень, повертати друге життя одягу. Купуй його та інші засоби для прання на нашому сайті, май під рукою все необхідне. Замовляй безкоштовну доставку до одного з 1000 наших магазинів у Києві, Житомирі, Харкові та інших містах по Україні.

Коментарі

Дякуючи цьому порошку я повернула до другого життя речі яких хотіла вже позбутися . Рекомендую, залишитеся задоволені ????
Це правда. Я була дуже вражена побаченим. 
Мені дуже подобається,особливо для прання кухонних рушників.

Користуюся вже багато років кисневмісними порошками, подобається 
Порошок дуже гарний я уже користуюсь пару років бесподобний
Я попробувала мені сподобалась 

Додати коментар

Схожі статті